Almanya’da vasıflı işçileri ve iş piyasasını güvence altına almanın zorlukları çok büyük, iş piyasası zaten birçok alanda bir arayışta.

Mesleki eğitimde, eğitim kadrolarının doldurulmasında giderek artan zorluklar yaşanmaktadır. Bu, etkilenen sektörlerde ekonomik kalkınma üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Dijitalleşme, demografik değişim ve dekarbonizasyon gibi uzun vadeli ve geniş kapsamlı dönüşüm süreçleri, artan dinamizmi ile Almanya’yı giderek artan bir iş yeri olarak değiştiriyor. Buna, Covid-19 salgınının etkileri, Ukrayna’daki savaşın ekonomik sonuçları ve devam eden iklim değişikliğiyle başa çıkmak için artan iş gücü ihtiyacı da ekleniyor. Tüm bu faktörler, gerekli vasıflı işçilerin yurt dışından karşılanması anlamına gelir.

Bu kapsamda 81a, yurt dışından yabancı vasıflı işçi alımını hızlandırmak için düzenlenmiş bir yöntemdir. Yabancı vasıflı işçide aranılan özellikler şunlardır: Yurt dışında Üniversite, Yüksek okul veya Meslek okullarından birinden Diploma almak. Aynı meslek dalında üç yıl tecrübesi olmak. A2 seviyesinde Almancası olmak. Bu özellikte olup Almanyada çalışmak isteyenler bizi mutlaka arasın.

Müracaat

Almanya’da yeni bir hayat ve iş fırsatı sizi bekliyor. Hayallerinizi ertelemeyin bize müracaat edin.